Solárne kamery Hikvision
Testujeme pre Vás • 28.03.2024

Solárne kamery Hikvision

Ukážka na zariadení: DS-2XS6A87G1-L/C32S80

FW: V5.7.0 build 211009

Prvá konfigurácia musí prebehnúť na LAN sieti. Zariadenie nedisponuje napájaním cez PoE a to znamená, že počas tejto konfigurácie je potrebné zariadenie napájať externým zdrojom.

Po nastavení TCP/IP (tak ako u bežnej kamery) je potrebné vybrať si jeden z nasledovných energetických režimov, v ktorých bude kamera pracovať. Toto nastavenie je možné nájsť v časti System settings -> Power consuption settings

1. Performance Mode - v tomto móde sú všetky funkcie kamery zapnuté, no zapríčiní to aj najvyššiu spotrebu elektrickej energie (za bežných okolností v tomto režime kamera funguje bez výpadkov) nižšie si môžete pozrieť ako sa líši ponuka analitiky podľa zvoleného režimu.

2. Proactive Mode - sú obmedzené analytické funkcie a frame rate kamery, no výrazne je znížená spotreba elektrickej energie (odporúčeme používať v prípade, že kamera nemá dostatok slnečného svetla)

3. Stantby Mode - Režim v ktorom kamera spotrebúva najmenej elektrickej energie ale je možné zachytávať iba snímky (kontinuálny záznam je možný iba v momente keď je kamera prebudená napr. pomocou aplikácie Hikconnect)

Nastavenie vzdialeného prístupu prostredníctvom 4G SIM karty:

Nižšie uvedené nastavenia sú potrebné len v prípade, že chcete mať prístup na WEB konfiguráciu kamery - čo sa môže hodiť keď kamera nebude viac ľahko fyzicky prístupná. Kamera vie fungovať v aplikácii Hikconnect aj bez týchto nastavení len so SIM na ktorej je prístupný internet. Sú dve možnosti vzdialeného prístupu prostredníctvom 4G SIM karty - statická neverejná IP adresa a dynamická verejná IP adresa, po technickej stránke je jedno ktorú možnosť si zvolíte. Rozdiel býva v cene, ktorú si za danú službu operátor účtuje. Naše nastavenie bolo testované s operátorom Orange s iným operátorom sa môže líšiť nastavenie APN aj názov služby.

Statická neverejná IP adresa:

Nastavenie je v zásade jednoduché. Po vložení SIM karty môžete pristupovať na zariadenie s IP adresou, ktorú viete zistiť napr. z menu nižšie. Takisto je potrebné vyplniť APN podľa toho, akého máte providera SIM karty.

Pri použití dynamickej verejnej IP adresy je potrebné využívať DDNS.

Ukažka je predvádzaná na službé NO-IP no kamera podporuje aj službu DynDNS. V prípade že si vyberiete NO-IP tak na stránkach NO-IP si vytvoríte účet, na ktorý bude kamera pristupovať.

Po vytvorení účtu je potrebné tieto údaje zadať do kamery v časti DDNS. (APN je potrebné vyplniť podľa vášho providera- v našom prípade Orange takže: internet.vip)

Ak je všetko správne nastavené, je možné pristupovať na kameru s doménou vytovorenou na stránkach NO-IP.