SIP telefón
Novinky • 28.03.2024

SIP telefón

SIP (Session Initiation Protocol) je protokol na vytváranie multimediálnych spojení cez internetové siete.

V tomto videoblogu si ukážeme DS-KP6000-HE1 a jeho integráciu vďaka SIP ústredni s videovrátnikmi Hikvision a prístupovým terminálom Suprema.

DS-KP6000-HE1 je SIP telefón so štyrmi SIP linkami s pripojením pomocou ethernetu s PoE. S telefónom DS-KP6000-HE1 a dobre nastavenou SIP ústredňou vieme uskutočňovať obojsmerné audio hovory, presmerovať hovor, vytvoriť konferenčny hovor, ovládať relé na videovrátnikoch a termináloch Hikvision a na termináloch Suprema.

Vonkajšie jednotky videovrátnika Hikvision vedia cez SIP uskutočňovať jednosmerné video a obojsmerné audio hovory na SIP telefóny a vnútorné jednotky videovrátnika. 

Vnútorné jednotky videovrátnika Hikvision vedia cez SIP uskutočňovať jednosmerné video a obojsmerné audio hovory a ovládať relé na vonkajších jednotkách videovrátnikov Hikvision a termináloch Suprema, avšak relé je možné ovládať iba v pripade prichádzajúceho hovoru (nie je možné zavolať na vonkajšiu jednotku a ovládať jej relé).

Terminály Suprema podporujúce SIP vedia uskutočňovať jednosmerné video hovory a obojsmerné audio hovory na SIP telefóny a vnútorné jednotky Hikvision.

Chceme vás upozorniť, že používanie SIP ústredne so zariadeniami Hikvision prináša aj isté nevýhody a to: VoIP hovor nie je možné presmerovať do aplikácie Hik-Connect, z princípu fungovania SIP nie je možné zobraziť vonkajšie jednotky a ovládať ich relé v časti "live view" na vnútornej jednotke - samozrejme je možné pridať vonkajšie jednotky videovrátnika ako obyčajnú kameru do vnútornej jednotky. Takisto vás chceme upozorniť, že nesupportujeme vaše SIP ústredne.

Video nižšie znázorňuje VoIP hovory a ovládanie relé na SIP servery Asterisk 16.9.0.