DS-K1T805
Testujeme pre Vás • 28.03.2024

DS-K1T805

DS-K1T805 je standalone kódová antivandal čítačka s IP krytím to znamená, že nie je potrebný žiadny ďalší kontrolér prístupového systému. Existuje viacero variant tohto zariadenia, ktoré odlíšite pomocou názvu kde značí: 

  • M - Mifare (13,56MHz)
  • E - EM (125KHz)
  • F - Odtlačok prsta 
  • W - Wifi
  • B - Bluetooth

Ukážka vlastností prebieha na zariadení DS-K1T805MBFWX.

Pre plnú funkcionalitu tohto zariadenia stačí napájanie 12V. Pre konfiguráciu je možné toto zariadenie pripojiť k existujúcej WLAN sieti podobne ako Villa vonkajšiu jednotku video-vrátnika. V prípade, že nie je dostupná žiadna WLAN je možnosť zapnúť na tomto zariadení access point (Hotspot) a po pripojení k tejto WLAN konfigurovať zariadenie pomocou vášho mobilného zariadenia napr. v prípade keď potrebujete nahrať odtlačky prstov. Webové rozhranie je prispôsobené aj pre konfiguráciu pomocou smartfónu. Samozrejmosťou je aj prítomnosť fyzického ethernet portu, na ktorom však musí prebehnúť aj prvotná konfigurácia. 

Táto čítačka podporuje otváranie dverí pomocou bluetooth. Pre využívanie tejto funkcie je potrebné mať v smartfóne nainštalovanú aplikáciu HikCentral a mať túto čítačku pridanú na svoj server HikCentral. Na tomto servery musí byť zakúpená licencia minimálne HikCentral-P-ACS-Base/2Door

Nižšie si môžete pozrieť návod pre konfiguráciu:

 

 

Tlačidlo zvončeka je možné nakonfigurovať napríklad spôsobom, že po stlačení sa zopne alarmový výstup a tento výstup môžeme pripojiť k tlačidlu už existujúceho bytového zvončeka. Samozrejmosťou sú aj iné možnosti ako sa dá konfigurovať udalosť.

Zariadenie podporuje službu Hikconnect kde je možné "zamknúť" dvere. Týmto vieme docieliť, že ani užívatelia ktorý majú oprávnenie sa nedostanú do objektu. Dvere vieme "odomknúť" pomocou aplikácie alebo tým že sa autorizuje "super user".