Hikvision ColovVu kamery
Novinky • 27.03.2024

Hikvision ColovVu kamery

Spoločnosť HIKVISION ako výrobca zariadení pre video sledovanie neustále vyvíja ďalšie a ďalšie produkty vybavené inovatívnymi novými funkciami založenými na technológiách video sledovania, ktoré boli vylepšované v priebehu predchádzajúcich desaťročí.

Vysoká schopnosť kamier ColorVu zachytiť detaily pri slabom osvetlení umožnili dva špecifické prielomy vo vývoji hardvérových technológiách: vylepšené šošovky a snímače s vysokou citlivosťou. Na rozdiel od bežných šošoviek sú objektívy ColorVu vybavené super-clonou, dosahujúci až F1.0, čo umožňuje prepustiť do objektívu viac svetla, aby sa zvýšil jas obrazu.

* 1 Množstvo svetla, ktoré vstupuje do clony F1.0, je štvornásobkom svetla F2.0.

Objektívy kamery ColorVu tiež obsahujú optické sklo sa širokopásmovú antireflexnou vrstvou (BBAR) a extrémne nízkou disperziou (ED), ktoré znižuje svetelné odlesky a efektívne reprodukuje ostrosť obrazu a sýtosť farieb. Tieto technológie účinne odhaľujú kľúčové informácie, ktoré by u bežnej kamery zakryl odlesk svetla.

Vysoká citlivosť kamier ColorVu je vhodná pre sledovanie, kedy sú vyžadované farebné snímky s vysokým rozlíšením aj v prostredí s nízkym svetlom. Senzory HIKVISION ColorVu kamery demonštrujú mimoriadnu účinnosť fotovoltaické konverzie. Používajú pokročilú senzorovú technológiu - novú štruktúru zberu svetla, ktorá výrazne zlepšuje jeho využitie. Testy ukazujú, že kamery ColorVu poskytujú farebnú a ostrý obraz až do najnižšej úrovne osvetlenia. Súčasne ich samočinný adaptačný algoritmus 3D DNR na ISP zaručuje vysokú kvalitu zobrazenia.

Okrem toho sú v procese návrhu zohľadnené extrémne svetelné podmienky. Kamery ColorVu sú vybavené teplým doplnkovým svetlom, takže ak nie je žiadny zdroj svetla - dokonca ani svetelné lúče alebo pouličné osvetlenie - môžu stále zaručiť farebné zobrazenie. Táto funkcia poskytuje príjemné, mäkké a teplé osvetlenie, ktoré znižuje všetky nepríjemné zafarbenie snímaného objektu.

* Porovnávací test v tmavej miestnosti (0 lux), s doplnkovým osvetlením kamery.

Výsledkom je, že kamery HIKVISION ColorVu ponúkajú snímky s jasným farebným obrazom 24/7 bez ohľadu na svetelné podmienky. Vynikajú pri zachytení živých farebných obrazov v mnohých aplikačných scenároch, ako sú verejné miesta bez osvetlenia, nočná bezpečnosť v mestských parkoch, dopravnej križovatky v prostredí s nízkym osvetlením a oveľa viac - všade, kde je farba obrazu obzvlášť dôležitá.

Ako príklad možno všeobecne uviesť, že informácie o registračných značkách vozidiel podozrivého sú rozhodujúce pri vyšetrovaní dopravných nehôd. Ak je však vozidlo bez licencie alebo je poznávacia značka zámerne zakrytá, môže byť vozidlo identifikované iba podľa jeho vlastností - značky, modelu a najmä farby. Takže aj keď vonkajšie svetelné podmienky sú zlé, dokonca aj za úplnej tmy, kamery HIKVISION ColorVu stále zachytávajú cenné informácie o farbách.

Technológia HIKVISION ColorVu sa používa v sériách Turbo HD 5.0 ​​a Easy IP 4.0